Wygrana na rozpoczęcie sezonu futbolowego

1 tydzień temu | 10.05.2024, 18:40
Drużyna futbolu amerykańskiego Białych Lwów sezon rozgrywkowy 2024 rozpoczęła od wyjazdowego meczu w Toruniu.
Początek tej podróży nie napawał optymizmem. Gigantyczny korek na autostradzie dodatkowo ulewny deszcz ograniczający widoczność do minimum spowodował, że na miejsce dojechaliśmy nieco ponad godzinę przed spotkaniem. Szybka rozgrzewka, pierwsze akcje meczu, długie podanie Adama Szczepanka do Sebastiana Markiewicz i jesteśmy już prawie przy polu punktowym przeciwnika. Niestety przechodząca nad Toruniem burza przerwała mecz. Na boisko wróciliśmy prawie po godzinie przymusowej pauzy. Powrót na murawę dał nam pierwsze punkty w tym sezonie. Przyłożenie zdobył Sebastian Markiewicz, a kopnięciem podwyższył Jakub Nowak. Pod koniec pierwszej kwarty ofensywa gospodarzy próbuje zdobyć jardy ale udanym przechwytem powstrzymuje ich Franciszek Poślednik. W czwartej próbie nasz rozgrywający ponownie posyła długą piłkę do przodu, którą łapie Jakub Nowak. Niestety początek drugiej kwarty po zmianie stron kończy się przechwytem gospodarzy. Do przerwy żadna ze stron nie zdobywa punktów, choć za ładny przechwyt i długi bieg należy pochwalić Krzysztofa Pyrzyńskiego. Po przerwie kolejne punkty na nasze konto wędrują dzięki złapanemu przez Mateusza Dziekońskiego podaniu. Podwyższenie po tym niestety nieskuteczne. Koniec trzeciej kwarty to udany przechwyt Arkadiusza Wojtyny, wejście ofensywy i kolejne punkty. Przyłożenie po złapanym podaniu zdobywa Jakub Nowak i zaraz potem podwyższa udanym kopnięciem na bramkę. Czwarta kwarta to kolejne przyłożenie Mateusza Dziekońskiego i podwyższenie Jakuba Nowaka. Drużyna gospodarzy nie zdobywa w tym meczu żadnych punktów. Wynik meczu 0:27