Softballistki Białych Lwów Gdańsk na półmetku sezonu

1 miesiąc temu | 08.06.2024, 18:21
Softballistki Białych Lwów Gdańsk na półmetku sezonu

Cztery z ośmiu spotkań sezonu Polskiej Ligi Softballu Kobiet już za gdańskimi zawodniczkami. Lwice sezon PLSK rozpoczęły od dwumeczy wyjazdowych. Pierwsze ligowe doświadczenia zdobywały na boisku we Wrocławiu, gdzie zostały podjęte przez aktualne Mistrzynie Polski- Panthers Wrocław. Te gry zakończyły się pewnym zwycięstwem gospodyń- 15:0; 14:0

Kolejnym mecz wyjazdowy nasze zawodniczki rozegrały w Żorach gdzie przeciwnikiem była drużyna Gepardów Żory. Te spotkania również padły „łupem” lokalnego zespołu z wynikami- 23:8; 15:5. Pierwsze ligowe punkty dla gdańskiego zespołu zdobyły Agnieszka Kruk i Aleksandra Rebejko.

Przed własną publicznością gdańszczanki miały zadebiutować w dwumeczu z Panthers Wrocław 20 kwietnia, ale ze wzglądu na zapowiadane bardzo trudne warunki atmosferyczne mecze zostały przeniesione na późniejszy termin.

Swoje pierwsze piłki na własnym terenie lwice łapały i odbijały dopiero 18 maja w dwumeczu z Gepardami Żory. Na własnym terenie nasze zawodniczki zdobyły łącznie tylko 9 punktów przegrywając- 2:18; 7:24.

Drugie spotkanie domowe to mecze z Warsaw Diamonds. Drużyna z Warszawy, która w ubiegłym sezonie zdobyła Wicemistrzostwo kraju również postawiła poprzeczkę wysoko. Tym razem gdańszczanki ponownie musiały uznać wyższość przeciwniczek ulegając im- 8:22; 8:21.

„Dziś zagrałyśmy bardzo dobre mecze. Nasza drużyna pokazała się z dobrej strony. Skuteczna obrona i bardzo dobry atak. Uległyśmy doświadczonej drużynie, jednak w dobrym stylu. Widać ogromny progres drużyny z meczu na mecz!” – powiedziała po tym meczu trenerka BLG Natalia Migała.

Następne mecze lwice rozegrają już 15 czerwca w Gdańsku gdzie podejmą drużynę Lions Kutno oraz przełożone spotkanie z 20.04.2024 na 22.06.2024r. z Panthers Wrocław.


Udostępnij