Juniorzy w rozgrywkach Ligi Futbolu Flagowego

1 miesiąc temu | 20.06.2024, 19:54
Juniorzy w rozgrywkach Ligi Futbolu Flagowego

Pierwszy turniej Ligi Futbolu Flagowego odbył się w Kolbudach na boisku przy ul. Polnej 55. Drużyny z Bydgoszczy, Gdańska, Kolbud i Ząbek przygotowywały się do tego wydarzenia od kilku miesięcy. Wskładach znalazło się wielu utalentowanych zawodników i wiele utalentowanych zawodniczek. Nasza drużyna w tej grupie jest najmłodsza (tworzą ją zawodnicy w wieku 15-18 lat), ale nie ustąpiła pola innym swoją walecznością. Rozgrywki były dynamiczne, pełne zwrotów akcji i świetnych zagrywek, które podnosiły emocje na boisku i trybunach. Ostatecznie zwycięzcami pierwszego turnieju została drużyna gospodaży, która w składzie ma m. i.: trenera i reprezentantów seniorskiej drużyny narodowej Polski. Po zaciętych pojedynkach nasza młodzieżowa drużyna zakończyła turniej na 3 miejscu, pokonując w meczu o brąz drużynę Dukes Ząbki.

Liga Futbolu Flagowego rozpoczęła się dla naszych juniorów bardzo dobrze. Rozgrywki dostarczyły im wielu emocji i wspomnień. Zebrane nowe doświadczenia niewątpliwie będą miały wpływ na postawę w kolejnych wydarzeniach. Następny turniej Ligi Futbolu Flagowego odbędzie się 22 czerwca w Bydgoszczy. 

Juniorska drużyna Białych Lwów Gdańsk trenuje w ramach realizacji zadania publicznego "Rozwój sportu na terenie Gminy Miasta Gdańska w 2024 roku przez futbol flagowy jako przeciwdziałanie alkoholizmowi i narkomanii" oraz rządowego programu Klub- edycja 2024.

Udostępnij