Drugi mecz domowy futbolistów

3 miesiące temu | 10.07.2024, 12:32

W sobotę 6 lipca br. swój drugi mecz domowy rozegrała drużyna gdańskich futbolistów. Na stadionie czuć było atmosferę oczekiwania, kibice tłumnie zebrali się na stadionie przy ul. Grunwaldzkiej 244 w Gdańsku, by głośnym dopingiem wspierać Białe Lwy. Niestety, mimo entuzjazmu i nadziei gdańszczanie musieli przełknąć gorycz kolejnej przegranej.

Od samego początku spotkania goście pokazali, że ich wygrana na swoim terenie (34:7) nie była przypadkiem.  Od pierwszych minut spotkania olsztynianie narzucili własne tempo i styl gry. Obrona gdańszczan próbowała stawiać opór, ale przeciwnik był za silny. Punkty otwierające spotkanie padły łupem gości już w pierwszej kwarcie. Formacja ataku Białych Lwów dopiero w drugiej kwarcie zdobywa przyłożenie. Niestety były to jedyne punkty gospodarzy w tym spotkaniu. Goście natomiast skutecznie punktowali jeszcze zarówno w trzeciej jak i w czwartej kwarcie.

Mateusz Dziekoński, zdobywca jedynego przyłożenie w tym meczu dla gospodarzy, po spotkaniu powiedział:

"Pierwszą połowę trzeba oddać defensywie, ponieważ bardzo fajnie, długo trzymała Olsztyn, że nie mogli wyjść z tych 12 punktów. Nam niestety, jako ofensywie, zabrakło wykończenia. Szczególnie jak mieliśmy nie raz sytuację pod endzonem. Tego nam brakuje, musimy to na pewno doszlifować. "