Sezon 2018 Ligi Futbolu Amerykańskiego nieuchronnie zmierza ku końcowi. Po trzech miesiącach sportowych zmagań, Białe Lwy Gdańsk rozegrają mecz o puchar LFA9. Przeciwnikami gdańszczan tym razem będą futboliści z Kraków Kings B. Finałowy mecz odbędzie się 30 września 2018 roku o godzinie 12.00 na Gdańskim Stadionie Lekkoatletyki i Rugby przy Al. Grunwaldzkiej 244.

Nadchodzące starcie finałowe będzie szóstym tegorocznym spotkaniem dla drużyny Białych Lwów. Gdańszczanie nie zawodzą swoich kibiców, którzy licznie stawiają się na meczach domowych drużyny. Do tej pory nasi futboliści notują perfekcyjne pasmo zwycięstw, które pozwoliło im być liderem Grupy B w LFA9 i awansować do fazy play-off, gdzie w meczu półfinałowym pokonali drużynę Jaguars z Kątów Wrocławskich. Do rozegrania pozostał najważniejszy mecz, który wyłoni złotych medalistów formuły dziewięcioosobowej.

Podobny bilans zwycięstw na koncie zanotował także finałowy przeciwnik Białych Lwów – Kraków Kings B. Drużyna z południa Polski, w Grupie D pokonała zespoły Rzeszów Rockets B oraz Przemyśl Bears, mierząc się z nimi po dwa razy w meczach domowych i wyjazdowych. W drodze do finału, krakowianie zatriumfowali jeszcze nad liderem Grupy C – Świętymi Częstochowa.

Jak zakończy się to starcie o dominację w LFA9 między północą, a południem? Ewa Ściubeł – wiceprezes zarządu Białych Lwów jest pełna optymizmu: „Wierzę, że Białe Lwy, po raz kolejny pokażą wysoki poziom sportowy w nadchodzącym meczu. Kraków Kings B to bardzo wymagający i trudny przeciwnik dlatego jestem przekonana, że będzie to jedno z najciekawszych i widowiskowych starć na naszym poziomie rozgrywkowym. Walczymy o puchar LFA9 i nikt nikomu nie będzie dawał taryfy ulgowej”.

Nadchodzącym meczem pożegnamy się z pełnym emocji i wysiłku sezonem 2018 oraz naszymi kibicami, których entuzjastyczny doping był i jest dla nas nie do przecenienia. Mam nadzieję, że w tym najważniejszym dla nas meczu, zechcą nas znowu licznie wspierać.” - dodaje Ściubeł

Futbol Amerykański cieszy się w Polsce coraz większą popularnością, a mecze gromadzą coraz liczniejsze grono widzów. Z pewnością zaletą tych spotkań jest rodzinna i piknikowa atmosfera. Organizatorzy, już tradycyjnie zapewniają fachowy komentarz, który przybliża kibicom to co widzą na boisku, tłumaczy zasady czy decyzje sędziów. Na publiczność będą czekać konkursy z atrakcyjnymi nagrodami oraz oprawa muzyczna.

Zadowoleni będą także najmłodsi, którzy mogą spędzić czas w specjalnie wydzielonej strefie do zabawy. Nadchodzący mecz zakończy się dekoracją medalową. Na czyich piersiach zawiśnie złoto, a na czyich srebro LFA9? Z pewnością warto przyjść się przekonać. Wstęp na mecz jest bezpłatny.