Już 22 października br. na Gdańskim Stadionie Lekkoatletycznym i Rugby rozegrane zostaną mecze turnieju finałowego w ośmioosobowej formule futbolu amerykańskiego. Po raz pierwszy przed własną publicznością będą mieli okazję pokazać się zawodnicy drużyny Białych Lwów Gdańsk.

Gdański zespół powstał pod koniec 2016 roku. Od podstaw została stworzona drużyna, która pod wodzą Michael’a Ricci zadebiutowała w PLFA8. W inauguracyjnym sezonie w rozgrywkach grupy północnej futboliści z Gdańska zmierzyli się z drużynami: Husaria Szczecin B, Griffons Słupsk i Cougars Szczecin. Zakończony na pierwszym miejscu w tabeli grupowy debiut okazał się bardzo udany. Przeciwnicy podkreślali dobre przygotowanie drużyny z Gdańska.

- Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni poziomem organizacji gry Białych Lwów. Jak dla mnie to ekipa, która już teraz mogłaby z powodzeniem grać w PLFA II - przyznał Piotr Krakowski, trener Husarii Szczecin B.

Na początku października br. w Poznaniu odbył się turniej ćwierćfinałowy, w którym zmierzyły się najlepsze drużyny z grupy północnej i zachodniej. Rywalami gdańszczan była drużyna Warriors z Lubina. Wygrywając z lubinianami Białe Lwy awansowały do półfinałów.

Turniej finałowy rozegrany zostanie 22 października br. od godz. 10.00 na Gdańskim Stadionie Lekkoatletycznym i Rugby przy Al. Grunwaldzkiej 244.

W ostatnich, najważniejszych meczach tego sezonu spotkają się drużyny: Białych Lwów Gdańsk, Eagles B Warszawa, Husarii Szczecin B i Sharks B Warszawa. Białe Lwy rozpoczną zmagania w pierwszym, półfinałowym meczu turnieju, a ich przeciwnikiem będzie warszawska drużyna Eagles B. Gdańszczanie, mimo że są debiutantami tegorocznych rozgrywek PLFA8, pokazali  że nie są łatwym przeciwnikiem, co jest zapowiedzią ciekawego spotkania.