Ogromna radość po turnieju ćwierćfinałowym PLFA8 w gdańskiej drużynie.

W ostatnią niedzielę w poznańskim turnieju zmierzyły się najlepsze drużyny z grupy północnej oraz zachodniej. W trzech rozegranych meczach udział wzięli zawodnicy z: Białych Lwów Gdańsk, Husarii Szczecin B, Warriors Lubin i Kozłów Poznań B. Pierwsze dwa mecze tego turnieju rozstrzygały o wejściu, natomiast ostatni decydował o rozstawieniu w rozgrywkach finałowych.

Białe Lwy wybiegały na boisko dwukrotnie. Najważniejszy tego dnia mecz futboliści z Gdańska rozegrali z drużyną Warriors Lubin. Lubinianie mimo wykazywania się ogromną wolą walki o awans musieli uznać wyższość przeciwników. Świetnie przygotowana drużyna z Gdańska nie pozwoliła na przedarcie się przeciwników na swoje pole punktowe. Niezwykłą skutecznością zdobywania przyłożeń dla Białych Lwów wykazał się duet braci Szlagowskich. Wygrywając starcie z Warriors Lubin gdańszczanie awansowali do turnieju finałowego.

 - Wszyscy jesteśmy bardzo podekscytowani, że zakwalifikowaliśmy się do turnieju finałowego. Zagraliśmy kompletny mecz przeciwko Warriors i końcowy wynik 20-0 odzwierciedla to. Mamy trzy tygodnie treningu, żeby przygotować się do finału i rywalizacji o Mistrzostwo- mówi trener główny Białych Lwów Mike Ricci.

Drugi mecz to kolejne starcie Białych Lwów z Husarią Szczecin B. Dotychczas te drużyny dwukrotnie stawały naprzeciw siebie w turniejach grupowych. W Poznaniu, pomimo ogromnego zaangażowania, zmęczenie z pierwszego meczu dało gdańszczanom znać i ostatecznie zwyciężyli zawodnicy Husarii.

Spotkania ćwierćfinałowe czekają jeszcze drużyny z grupy wschodniej i południowej. Ich turniej odbędzie się 7 października br. w Bielawie.

Turniej finałowy rozgrywek PLFA8 odbędzie się 21 października br.

Warriors Lubin- Białe Lwy Gdańsk (0:20) przyłożenia dla Białych Lwów- Krzysztof Szlagowski, Tomasz Szlagowski

Husaria Szczecin B – Białe Lwy Gdańsk (27:0)