Dwa mecze i dwie wygrane- takim bilansem może się pochwalić drużyna Białych Lwów.

W sobotę 16 września w Szczecinie podczas II Turnieju Grupy Północnej rozgrywek ośmioosobowych spotkały się zespoły Husarii Szczecin B, Białych Lwów Gdańsk, Cougars Szczecin i Griffons Słupsk.

Futboliści z Gdańska rozegrali dwa mecze. Pierwszy mecz z Cougars Szczecin był dla gdańszczan najważniejszy. Zwycięzca tego spotkania awansował do ćwierćfinałów. Obie drużyny miały na to szansę i obie przystąpiły równie zdeterminowane. Mecz pewnie wygrali gdańszczanie nie dając możliwości drużynie ze Szczecina na zdobycie punktów. Dwukrotnie przyłożenie dla Białych Lwów zdobył Krzysztof Szlagowski. Przewagę zwiększyli Jakub Osowicki przyłożeniem i Filip Sarnecki podwyższeniem.

Drugie starcie z Husarią Szczecin B było rewanżem za mecz z I szczecińskiego turnieju. Tym razem Białe Lwy nie pozwoliły na wygraną szczecinian, tym samym zdobywając pierwsze miejsce w grupie północnej. Oba przyłożenia w tym meczu zdobył Krzysztof Szlagowski.

Drużyna, która nie była faworytem rozgrywek pokazała, że włożona w przygotowania praca okazała się skuteczna.

- Zagraliśmy dwa świetne spotkania. Nasze linie ofensywna i defensywna dominowały od pierwszej akcji do końcowego gwizdka. To był wspólny wysiłek 36 zawodników i wszyscy czekamy na kolejny mecz- mówi trener główny Białych Lwów Mike Ricci.

Ćwierćfinały rozgrywek PLFA8 odbędą się w dniach 7-8 października br.

Cougars Szczecin - Białe Lwy Gdańsk (0:20) przyłożenie dla Białych Lwów- Krzysztof Szlagowski, Jakub Osowicki

Husaria Szczecin B – Białe Lwy Gdańsk (6:14) przyłożenia dla Białych Lwów: Krzysztof Szlagowski