W miniony weekend w Szczecinie odbył się I Turniej Grupy Północnej PLFA8. Po raz pierwszy swoje umiejętności mogła sprawdzić drużyna Białych Lwów.

Do szczecińskiego turnieju 8-osobowych rozgrywek futbolu amerykańskiego przystąpiły cztery zespoły: Husaria Szczecin B, Białe Lwy Gdańsk, Cougars Szczecin oraz Griffons Słupsk.

Gdańszczanie na boisko wbiegali dwukrotnie. Pierwszy mecz z Husarią Szczecin B przegrali, ale walka była zacięta i faworyt rozgrywek nie miał łatwego zwycięstwa. Przyłożenie w tym meczu dla Białych Lwów zdobył Tomasz Szlagowski. Drugie starcie z Griffons Słupsk futboliści z Gdańska wygrali, zdobywając tym samym drugie miejsce w tabeli grupy północnej.

-Myślę, że w pełni zaprezentowaliśmy wysiłek i ciężką pracę włożone w ostatnich ośmiu miesiącach. Graliśmy twardo i dobrze egzekwowaliśmy nasze założenia. Jestem niezmiernie dumny z naszej drużyny i nie mogę się doczekać kolejnych meczów - mówi Mike Ricci- trener główny Białych Lwów Gdańsk.

-Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają. Pokazaliśmy, że ta współpraca przynosi efekty. Na kolejny turniej pojedziemy równie zdeterminowani i zapowiadamy dalszą walkę - dodaje Tomasz Szlagowski - Prezes gdańskiej drużyny.

 Swój następny turniej Białe Lwy rozegrają już 16 września w Szczecinie. Stawką spotkania będzie awans do ćwierćfinału rozgrywek.

Husaria Szczecin B - Białe Lwy Gdańsk (26:6) przyłożenie dla Białych Lwów- Tomasz Szlagowski

Griffons Słupsk – Białe Lwy Gdańsk (0:18) przyłożenia dla Białych Lwów: Krzysztof Szlagowski, Filip Sarnecki i Jakub Osowicki