Białe Lwy Gdańsk – srebrni medaliści Liga Futbolu Amerykańskiego LFA9 zapraszają na rekrutację do swojej drużyny. 
30 października (wtorek) o godz. 17.00 - Stadion Energa Gdańsk ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1.
Jeśli masz 16-35 lat, lubisz aktywność fizyczną, jesteś w stanie poświęcić czas minimum dwa razy w tygodniu na intensywny trening prowadzony przez amerykańskiego szkoleniowca Mike’a Ricciego, to znaczy, że powinieneś przyjść nas poznać! Futbol amerykański to gra zespołowa, w której potrzeba wielu różnych kompetencji, pasujących do określonych pozycji na boisku. Jeśli jesteś szybki i zwrotny – świetnie! Jeśli jesteś atletyczny i silny – super! Jeśli ważysz np. 60 kg – nadajesz się! Jeśli ważysz np. 150 kg – czekamy właśnie na Ciebie! Martwisz się, że nie znasz zasad? Niepotrzebnie – wytłumaczymy Ci wszystko. Szybko zorientujesz się co i jak. Nie masz sprzętu, w którym grają futboliści? Nie będziesz go potrzebował jeszcze przez kilka miesięcy. W tym czasie poinformujemy Cię w co powinieneś się powoli wyposażyć. Futbol amerykański jest sportem dla Ciebie! Przyjdź na rekrutację i sam się przekonaj!
Warunkiem przystąpienia do rekrutacji jest rejestracja poprzez wypełnienie i wysłanie formularza rekrutacyjnego oraz otrzymanie zwrotnej odpowiedzi. 
Nie zwlekaj - wypełnij http://bit.ly/2pX3s1E już teraz. Rejestrację zamykamy w niedzielę 28 października 2018 r. punktualnie o 23.59.

Sezon 2018 Ligi Futbolu Amerykańskiego nieuchronnie zmierza ku końcowi. Po trzech miesiącach sportowych zmagań, Białe Lwy Gdańsk rozegrają mecz o puchar LFA9. Przeciwnikami gdańszczan tym razem będą futboliści z Kraków Kings B. Finałowy mecz odbędzie się 30 września 2018 roku o godzinie 12.00 na Gdańskim Stadionie Lekkoatletyki i Rugby przy Al. Grunwaldzkiej 244.

Nadchodzące starcie finałowe będzie szóstym tegorocznym spotkaniem dla drużyny Białych Lwów. Gdańszczanie nie zawodzą swoich kibiców, którzy licznie stawiają się na meczach domowych drużyny. Do tej pory nasi futboliści notują perfekcyjne pasmo zwycięstw, które pozwoliło im być liderem Grupy B w LFA9 i awansować do fazy play-off, gdzie w meczu półfinałowym pokonali drużynę Jaguars z Kątów Wrocławskich. Do rozegrania pozostał najważniejszy mecz, który wyłoni złotych medalistów formuły dziewięcioosobowej.

Podobny bilans zwycięstw na koncie zanotował także finałowy przeciwnik Białych Lwów – Kraków Kings B. Drużyna z południa Polski, w Grupie D pokonała zespoły Rzeszów Rockets B oraz Przemyśl Bears, mierząc się z nimi po dwa razy w meczach domowych i wyjazdowych. W drodze do finału, krakowianie zatriumfowali jeszcze nad liderem Grupy C – Świętymi Częstochowa.

Jak zakończy się to starcie o dominację w LFA9 między północą, a południem? Ewa Ściubeł – wiceprezes zarządu Białych Lwów jest pełna optymizmu: „Wierzę, że Białe Lwy, po raz kolejny pokażą wysoki poziom sportowy w nadchodzącym meczu. Kraków Kings B to bardzo wymagający i trudny przeciwnik dlatego jestem przekonana, że będzie to jedno z najciekawszych i widowiskowych starć na naszym poziomie rozgrywkowym. Walczymy o puchar LFA9 i nikt nikomu nie będzie dawał taryfy ulgowej”.

Nadchodzącym meczem pożegnamy się z pełnym emocji i wysiłku sezonem 2018 oraz naszymi kibicami, których entuzjastyczny doping był i jest dla nas nie do przecenienia. Mam nadzieję, że w tym najważniejszym dla nas meczu, zechcą nas znowu licznie wspierać.” - dodaje Ściubeł

Futbol Amerykański cieszy się w Polsce coraz większą popularnością, a mecze gromadzą coraz liczniejsze grono widzów. Z pewnością zaletą tych spotkań jest rodzinna i piknikowa atmosfera. Organizatorzy, już tradycyjnie zapewniają fachowy komentarz, który przybliża kibicom to co widzą na boisku, tłumaczy zasady czy decyzje sędziów. Na publiczność będą czekać konkursy z atrakcyjnymi nagrodami oraz oprawa muzyczna.

Zadowoleni będą także najmłodsi, którzy mogą spędzić czas w specjalnie wydzielonej strefie do zabawy. Nadchodzący mecz zakończy się dekoracją medalową. Na czyich piersiach zawiśnie złoto, a na czyich srebro LFA9? Z pewnością warto przyjść się przekonać. Wstęp na mecz jest bezpłatny.

Zapraszamy wszystkich kibiców na nasz kolejny mecz domowy. Tym razem na Stadionie Lekkoatletyki i Rugby będziecie mieli okazję zobaczyć nasze starcie z drużyną Barbarians Koszalin. Przypominamy, że podczas lipcowego meczu z Barbarzyńcami, pokazaliśmy pełną dominację i na boisku w Mielnie, pewnie zatriumfowaliśmy wynikiem 50-0! 
26 sierpnia o godz. 14.00 Barbarians Koszalin dostaną szansę na odwet a my będziemy mieli okazję na trzecie zwycięstwo z rzędu i umocnienie się na pozycji lidera grupy. Musicie to zobaczyć! 

Zapewniamy:
- Fachowy komentarz (nawet jeśli nie znasz zasad futbolu amerykańskiego, w każdej chwili będziesz wiedział o co chodzi),
- Oprawę muzyczną,
- Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami,
- Strefę małego kibica. 

Miejski Ośrodek Sportu przy al. Grunwaldzkiej 244 w Gdańsku. Wejście na mecz jest bezpłatne dla wszystkich widzów!

https://www.facebook.com/events/1379907855445320/

Białe Lwy Gdańsk zapraszają na swój pierwszy domowy mecz sezonu zasadniczego 2018! Poprzedni, wyjazdowy mecz z Barbarians Koszalin, okazał się zwycięski dla naszej drużyny. Sprawdźcie czy szczęśliwa passa będzie nam w dalszym ciągu towarzyszyć? 
Tym razem Białe Lwy Gdańsk zmierzą się z Seahawks Gdynia B. 
Gramy w dziewięcioosobowej formule futbolu amerykańskiego.

Mecz zostanie rozegrany 5 sierpnia (niedziela) o godz. 14.00 w Gdańskim Ośrodku Sportu przy Al. Grunwaldzkiej 244 w Gdańsku. Wejście na mecz jest bezpłatne dla wszystkich widzów. 

Organizatorzy zapewniają: 
- Fachowy komentarz, dzięki któremu wszyscy widzowie będą rozumieć co się dzieje na boisku
- Oprawę muzyczną
- Konkursy z nagrodami
- Strefę małego kibica

Liczymy, że spotkamy się z Wami na meczu! Bądźcie z nami, bo z całą pewnością nie zabraknie emocji, pasji i widowiskowego sportu! To są DERBY!!!

https://www.facebook.com/events/205171033482446/