Pierwsze zwycięstwo Białych Lwów Gdańsk

Białe Lwy Gdańsk wygrały na własnym boisku z Jaguars Kąty Wrocławskie 38:7 (0:7, 8:0, 16:0, 14:0). Po serii sześciu porażek, gdańscy futboliści zaliczyli pierwsze zwycięstwo w LFA 2. 16, najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Maciej Szostakowski. - To świetne drużynowe zwycięstwo - mówi nam Mike Ricci, trener zespołu.

- W tym meczu będziemy inną drużyną, nie ma mowy o przegranej - zapewniał przed spotkaniem Konrad Stępień, kapitan formacji defensywnej.

Białe Lwy Gdańsk przełamały czarną serię i w przedostatnim spotkaniu sezonu zdobyły pierwsze zwycięstwo po awansie do LFA 2. Do tej pory gdański zespół przegrywał wszystkie spotkania i był najsłabszą drużyną na zapleczu ekstraklasy. Spotkanie, jak większość poprzednich zaczęło się od prowadzenia gości, którzy zdobyli przyłożenie w pierwszej kwarcie. Jaguary nie poszły jednak za ciosem, jak to miało miejsce przy poprzedniej okazji spotkania i to było wszystko, na co było ich stać w tym spotkaniu.

Obraz gry zmienił się już w drugiej partii, gdy prowadzenie objęli miejscowi. Popis umiejętności zaprezentowali jednak w kolejnej części spotkania, gdy w trzeciej kwarcie zdobywali 16, a w ostatniej 14 punktów. Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Maciej Szostakowski. O dwa "oczka" mniej na swoje konto wpisał Michał Idziak.

- W końcu wygraliśmy i to z bardzo dobrym wynikiem 38-7. Nasza obrona zagrała świetną grę, dokonując trzech przechwytów i całkowicie odcinając atak Jaguars. W ataku wykorzystaliśmy naszą silną i skuteczną grę biegową, co w drugiej połowie dało nam przewagę będącą poza zasięgiem rywali. To świetne drużynowe zwycięstwo - mówi nam Mike Ricci, trener główny Białych Lwów Gdańsk.

Ostatni mecz sezonu Białe Lwy Gdańsk zagrają w sobotę 7 września. Na stadionie przy ul. Grunwaldzkiej podejmą Miners Wałbrzych.

Białe Lwy Gdańsk - Jaguars Kąty Wrocławskie 38:7 (0:7, 8:0, 16:0, 14:0)Punkty: Szostakowski 16, Idziak 14, Luźny 6, Mikuła 2

BIAŁE LWY: Ambroziak-Brzeziński, Góra, Mikuła, Lutomski, Wiszniewski, Multan, Pijagin, Dumara, Zwierzchlejski, Peciak, Wojtyna, Idziak, Szostakowski, Całujek, Pitucha, Piworowicz, Slowi, Klimentowski, Klimkiewicz, Ściubeł, Kobiela, Ostrowski, Gruca, Dziekoński, Markiewicz, Roshka, Luźny, Tomasz Kabat, Stępień

Zródło: https://m.trojmiasto.pl/sport/Futbol-amerykanski-Pierwsze-zwyciestwo-Bialych-Lwow-Gdansk-n137344.html

© 2019 - Rafał Tarasiuk - All Rights Reserved