Sezon futbolu amerykańskiego wraca na start.

Pierwotnie start sezonu futbolu amerykańskiego miał rozpocząć się w połowie marca. Białe Lwy Gdańsk przygotowywały się do rozgrywek w LFA2 w formule jedenastoosobowej.

Niestety pandemia Covid-19 wymusiła zawieszenie startu sezonu. W trakcie kwarantanny wzięliśmy udział w rozgrywkach e-sportowych. Po rozluźnieniu ograniczeń wróciliśmy na boisko. Jednak w klubie nie obyło się bez trudnych decyzji.

- Pandemia spowodowała chwilowe zatrzymanie naszych przygotowań, jednakże wracamy. W związku z wycofaniem się kilku klubów z rozgrywek i koniecznością ograniczenia wydatków ten sezon będzie nietypowy. W LFA1 weźmie udział tylko 6 drużyn, natomiast pozostałe rozegrają sezon w formule turniejowej i składach dziewięcioosobowych– mówi Kamila Kiryło Wiceprezes Białych Lwów.

- Skład przez wirusa trochę nam się wymieszał. To sport amatorski, więc wybór między pracą a treningami często jest nieunikniony. Szczególnie dla zawodników, którzy pracują w branżach, które miały przymusowy przestój. Ale zrobiliśmy rekrutację plus doszło kilku zawodników z Gdyni więc do sezonu możemy się przygotowywać- dodaje Lev Davydovsky- Prezes Białych Lwów.

W sezonie zasadniczym wystąpimy na trzech turniejach: 5 września w Olsztynie, 20 września w Koszalinie i 26 września w Gdańsku. O tym czy turniej w Gdańsku odbędzie się z udziałem publiczności będziemy informowali na swoich mediach społecznościowych.

- To chyba najtrudniejsza decyzja i największa odpowiedzialność w obecnym czasie. Chcemy zachować wszelkie możliwe zasady bezpieczeństwa, tak żeby zarówno zawodnicy jak i nasi kibice czuli się bezpiecznie. Ale zdajemy sobie sprawę z tego, że nie jest to łatwe zadanie i jeśli nie będziemy w stanie zapewnić pełnego bezpieczeństwa na stadionie to turniej odbędzie się bez udziału kibiców. Zdrowie naszych zawodników i kibiców jest dla nas priorytetem- wyjaśnia Kamila Kiryło.

Zapewniamy, że turniej będzie relacjonowany w mediach na ogólnodostępnym kanale zobacz.tv.

© 2020 - Rafał Tarasiuk - All Rights Reserved