Napisali o nas: E-sport. Liga Futbolu Amerykańskiego wystartowała... online.

Start sezonu Ligi Futbolu Amerykańskiego jest zawieszony, ale kluby znalazły sposób na jej wcześniejsze rozpoczęcie i przeniosły się do świata wirtualnego. 16 polskich drużyn, w tym Białe Lwy Gdańsk, w kwietniu rywalizują w Counter Strike: Global Offensive, a w kwietniu w League of Legends. Zespoły rywalizują co weekend, a komentowane przez Mateusza "Haxa" Ogonowskiego można oglądać na Twitch.tv.

Liga Futbolu Amerykańskiego miała rozpocząć się 19 kwietnia. Z uwagi na pandemię, jej start jest na razie jest zawieszony. Kluby w obliczu kryzysu znalazły jednak sposób, by być blisko kibiców i z prawdziwych boisk przenieśli się na serwery e-sportowych gier komputerowych.

Rozgrywki wirtualnej LFA wystartowały w miniony weekend, a ich zmagania będziemy mogli oglądać co najmniej do końca maja. W kwietniu kibice będą mogli obserwować batalię na mapach popularnej strzelanki: Counter Strike: Global Offensive, a w maju futboliści przeniosą się na Summoner'sRift, czyli lubianą arenę gry League of Legends.

Do zabawy przyłączyły się m.in. Białe Lwy Gdańsk. Drużyna składa się z siedmiu zawodników, których jeszcze niedawno mieliście okazję oglądać na murawie przy ul. Grunwaldzkiej, w składzie: Marcin Maissner, Konrad Stępień, Łukasz Karol, Łukasz Klimkiewicz, Wiktor Smolski, Sebastian Przyborowski.

- W tej trudnej sytuacji w jakiej znalazł się sport radzimy sobie najlepiej jak potrafimy. Tęsknimy za futbolem i za treningami na boisku, ale zdajemy sobie sprawę, że nasza sytuacja życiowa jest obecnie o wiele ważniejsza. Mamy nadzieję, że do boiskowych rozgrywek wrócimy jeszcze w tym roku. Mimo kwarantanny staramy się utrzymać kontakt z naszymi kibicami, stąd też chęć udziału w rozgrywkach e-sportowych - mówi Mike Ricci, trener główny drużyny Białe Lwy Gdańsk

Zródło: Trojmiasto.pl

© 2020 - Rafał Tarasiuk - All Rights Reserved