Białe Lwy zaczynają sezon w LFA2

Sezon najwyższej klasy rozgrywkowej futbolu amerykańskiego w Polsce LFA1 powoli dobiega końca, co oznacza, że wielkimi krokami zbliża się sezon LFA2. Drugia liga, a razem z nią sezon gdańskich Białych Lwów, startuje!

W październiku ubiegłego roku, na stadionie Energa Gdańsk odbyła się rekrutacja do drużyny. Wydarzenie przyciągneło wiele osób. Można było sprawdzić swoją sprawność fizyczną oraz spróbować dostać się do jedynej w Gdańsku drużyny futbolu amerykańskiego. Od tamtej pory Lwy zaczęły intensywne treningi. Początkowo przygotowanie fizyczne czyli ciężkie treningi kondycyjne dwa razy w tygodniu. Następnie przejście do treningów taktycznych już w sprzęcie. Trenowali uderzenia, podania, biegi i wiele innych zagrywek. Im bliżej sezonu tym intensywność, presja oraz ilość treningów stosunkowo się zwiększa, aby zawodnicy byli jak najlepiej przygotowani na nadchodzące rozgrywki.

W poprzednim sezonie Białe Lwy grały w lidze rozwojowej (tzw. 9-tki, nazwa bierze się z dziewięcioosobowej odmiany futbolu, dla mniejszych i rozwijających się klubów), gdzie zaszli niepokonani, aż do finału. W ostatecznym spotkaniu zmierzyli się z Kraków Kings z którymi niestety przegrali. Awans do LFA2 przynosi wiele nowego. Zmiana formatu na jedenastoosobowy jest duża, bowiem wpływa istotnie na plan gry zarówno ofensywnej jak i defensywnej. Przed Lwami wielkie wyzwanie.

Po dwóch sezonach z medalami mamy nadzieję na kolejne udane rozgrywki. W tym roku po raz pierwszy w wersji jedenastoosobowej. Jestem przekonany, że ten sezon będzie dla nas wyjątkowo ciężki. Mamy naprawdę dobrą drużynę której trzon tworzą zawodnicy posiadający doświadczenie z poprzednich sezonow wspartych sporą grupą nowych zawodników. Wszyscy mamy nadzieję na dobry wynik w tym roku, ale nasze przygotowanie do sezonu już niedługo zweryfikuje boisko. – mówi Jakub Klimkiewicz, kapitan defensywy Białych Lwów Gdańsk.

Druga liga futbolu amerykańskiego w Polsce dzieli się na grupę zachodnią oraz wschodnią. Białe Lwy zobaczymy w grupie zachodniej. Każda grupa dzieli się na 5 zespołów które rozegrają ze sobą dwa spotkania (u siebie i na wyjeździe). Grupa zachodnia składa się z: Białych Lwów Gdańsk, Angels Toruń, Jaguars Kąty Wrocławskie, Armady Szczecin oraz Miners Krause Wałbrzych. Grupa wschodnia to: Silesia Rebels, Hammers Łaziska Górne, Rzeszów Rockets, Tytani Lublin oraz Przemyśl Bears. Do fazy play off przechodzą dwa najsilniejsze zespoły z każdej grupy.

Przed Lwami długi ośmiomeczowy sezon. Dalekie wyjazdy, doświadczone drużyny, futbol jedenastooosobowy oraz zupełnie inny poziom niż liga rozwojowa LFA9. Możemy być pewni, że futbolowy Gdańsk będzie bardzo dobrze przygotowana na każde wyzwanie! Serdecznie zapraszamy na mecze domowe oraz wyjazdowe które odbędą się:

08.06 przeciwko Angels Toruń (wyjazd)
15.06 przeciwko Armadzie Szczecin (dom)
13.07 przeciwko Jaguars Kąty Wrocławskie (wyjazd)
27.07 przeciwko Angels Toruń (dom)
04.08 przeciwko Armadzie Szczecin (wyjazd)
10.08 przeciwko Miners Wałbrzych (wyjazd)
25.08 przeciwko Jaguars Kąty Wrocławskie (dom)
07.09 przeciwko Miners Wałbrzych (dom)


© 2019 - Rafał Tarasiuk - All Rights Reserved